Historie areálu
Sportovní areál Otrokovice se může pochlubit zajímavou historií. „Staré hřiště“, jak se dříve sportoviště nazývalo, sloužilo odjakživa kopané. Areál byl vybudován ve 30 letech minulého století Baťovými závody jako místo aktivního odpočinku a trávení volného času pro obyvatele města Otrokovice. V roce 1930 byl založen oddíl SK Otrokovice, který začal psát historii otrokovického fotbalu. Za dobu své existence několikrát změnil svůj název a zaznamenal řadu úspěchů nesmazatelně zapsaných do historie, ale také řadu proher a pádů provázejících snad každý sport.
Otrokovický fotbal se nacházel na svém vrcholu v roce 1964, o čemž vypovídají i otrokovické kroniky. „První mužstvo hrálo ve II. lize velmi dobře a mezi 14ti kluby se umístilo na 1. místě. Tím postoupilo do I. ligy a zařadilo se poprvé v historii otrokovické kopané mezi 14. nejlepších fotbalových klubů v tehdejším Československu. Město Otrokovice bylo známé nejen celé československé sportovní veřejnosti, ale i za hranicemi. Československá televize například tehdy přenášela z Otrokovic celý průběh zápasu s Trnavou a státní rozhlas vysílal částečně průběh každého zápasu, který sledovala se zájmem celá čsl. sportovní veřejnost,“ hlásá úryvek v kronice města Otrokovice z roku 1964. Šlo o zatím nejslavnější období otrokovického fotbalu. Po ročním působení v této soutěži následoval sestup do II. ligy a o rok později do divize, aby v sezóně 1967/1968 fotbalový oddíl vypil kalich hořkosti až do dna, po umístění na 13. místě ze 14 účastníků sestoupil z moravskoslezské divize do krajského přeboru.
Veřejnosti dobře známé Staré hřiště nabízející vyžití na travnaté a škvárové ploše však s nevalnými úspěchy fotbalistů a výstavbou Nového stadionu na Štěrkovišti začalo strádat na atraktivitě a později i na kvalitě. Škvárové hřiště se i kvůli prašnosti přestalo používat a pro sport sloužilo jen travnaté hřiště a skromné zázemí hospodářské budovy.
Od slavných fotbalových dob neprošlo Staré hřiště výraznější rekonstrukcí. V roce 2006 jej, odkoupilo město Otrokovice do svého vlastnictví. Možnost využití areálu neorganizovanou veřejností však zůstalo značně omezeno kvůli obsazenosti fotbalového hřiště organizovanou fotbalovou mládeží.
V době, kdy se České republice otevíraly možnosti čerpat dotace z Evropské unie, se zrodila myšlenka přestavět Staré hřiště na nový moderní sportovní areál, který by sloužil nejen fotbalistům ale i široké veřejnosti. V tomto duchu byl vypracován projekt, na nějž byla v prosinci 2008 schválena evropská dotace ve výši 52,4 milionu korun. Kvůli vleklým sporům se začalo stavět až o tři roky později. 28. dubna 2011 byl poklepán základní kámen stavby a přesně o rok později se areál otevřel veřejnosti.